Filip Turek

Filip Turek se narodil 15. října 1985 v Praze. Zapsal se do širokého povědomí české veřejnosti jako formulový závodník, podnikatel, investor, renomovaný sběratel a mezinárodně uznávaný odborník na klasické automobily. 

Jeho vášeň pro automobily, zejména pro britské značky jako Jaguar, Aston Martin, Rolls-Royce a Bentley, ho vedla k sestavení imponující sbírky. V současnosti se může pochlubit vlastnictvím vybraných vozů s muzeálním původem a zajímavými výrobními čísly či historií.

Kromě svého působení v automobilovém průmyslu se Filip Turek věnuje také politickému a společenskému komentování ve dvou svých pravidelných pořadech na VOX.TV a XTV, a je častým hostem nejsledovanějších podcastů v zemi. Jeho postřehy a názory na aktuální dění jsou ceněny pro jejich ostrost a hloubku.

V roce 2006 založil Jaguar klub České republiky, jehož je prezidentem, a stal se důležitou postavou v komunitě milovníků automobilů.

Jeho vztah k automobilům a jeho působení v motorsportu jsou neoddělitelně spojeny s jeho osobním a profesionálním životem. Od dlouhodobé a pravidelné školy řízení na autodromu Sosnová, přes účast v formulových závodech v letech 2015 až 2017, až po dosažení titulu šampiona střední Evropy ve F4 Trophy.

Ve veřejné sféře se Filip Turek nebojí vyjadřovat své názory, což mu vyneslo pozornost médií a veřejnosti. Jeho vystoupení na předních platformách a v médiích, včetně účasti v projektu "100 statečných" s Lucií Výbornou v roce 2013, přednášky na ČVUT a účasti ve velkém množství rozhovorů vyvolaly vlnu zájmu a opakované žádosti na jeho politickou kandidaturu.

Jako neúnavný propagátor automobilové kultury a kritik současných evropských politických trendů Filip Turek tak pokračuje ve své cestě kandidaturou do Evropského parlamentu jako superlídr společné kandiátky koalice Přísaha a Motoristé.